Физическата активност е важна част от здравословния начин на живот, но

...
Физическата активност е важна част от здравословния начин на живот, но
Коментари Харесай

Кога е по-подходящо да тренираме – сутрин или вечер?

Физическата активност е значима част от здравословния метод на живот, само че изборът на време за подготовка може да окаже доста въздействие върху резултатите и чувството след упражненията. Сутрешните и вечерните тренировки имат своите неповторими изгоди, които дават отговор на разнообразни потребности и желания на трениращите. В взаимозависимост от задачите, дневния график и самостоятелните особености, както утрото, по този начин и вечерта могат да бъдат идеалното време за подготовка.

Сутрешните тренировки са известни измежду хората, които обичат да стартират деня си интензивно и проведено. Една от главните изгоди на тренировките заран е подобряването на настроението и силата. По време на физическа интензивност тялото освобождава ендорфини – " хормоните на щастието “, които покачват чувството за благоденствие и централизация. Това оказва помощ за по-добро справяне със напрежението и провокациите денем.

Друга значима изгода на тренировките заран е, че те могат да подобрят метаболизма. Упражненията на гладно, преди закуска, постоянно се свързват с ускорение на изгарянето на мазнините, защото организмът употребява складираната сила за гориво. Освен това утринните тренировки основават възприятие за осъществяване още при започване на деня, което стимулира хората да се придържат към здравословния метод на живот. Ранното физическо натоварване също по този начин може да улесни построяването на рутина, защото утринните часове постоянно са по-свободни от непредвидени отговорности.

Въпреки тези преимущества, някои хора може да изпитват компликации да упражняват заран, изключително в случай че не са естествени " ранобудници “. За тях вечерните тренировки оферират отлична опция с голям брой изгоди.

Една от главните преимущества на вечерните тренировки е усъвършенстваната физическа подготовка и мощ. Следобед и вечер тялото нормално е по-активно, мускулите са загряти, а координацията е на по-високо равнище. Това разрешава по-добри достижения, без значение дали става въпрос за кардио или силови тренировки. Изследвания демонстрират, че в късните часове на деня равнищата на тестостерон – хормон, който подкрепя построяването на мускулна маса – са по-високи, което може да способства за по-добри резултати в силовите извършения.

Вечерните тренировки също по този начин могат да оказват помощ за освобождение на насъбрания стрес и напрежение от ежедневните отговорности. За доста хора физическата интензивност вечер е метод да изчистят мозъка и да се почувстват по-спокойни преди лягане. Това е изключително правилно за по-леките форми на извършения като йога или разпъване, които предизвикват релаксация.

Един евентуален минус на вечерните тренировки е, че интензивната интензивност прекомерно късно вечер може да наруши съня. Увеличената сила и ускореният пулс след подготовка могат да създадат заспиването по-трудно. За да се избегне този резултат, е целесъобразно тренировките да приключат най-малко два часа преди лягане.

В последна сметка, изборът сред утринни и вечерни тренировки зависи от персоналните желания, цели и метод на живот. Сутрешните извършения са подобаващи за тези, които желаят да стартират деня си с сила, да изградят дисциплинираност и да подобрят метаболизма си. От друга страна, вечерните тренировки оферират по-добра физическа подготовка, по-висока продуктивност и опция за освобождение на напрежението от деня, написа Puls.bg И двата разновидността имат своите изгоди, а най-важното е да се откри време за постоянна физическа интензивност, която носи наслаждение и поддържа здравето.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР